BAGAŻ

Plecak lub walizka mogą być lekkie jak piórko zaraz po przyniesieniu ze sklepu, lub wyciągnięciu ze schowka. Bagaż może wręcz dodawać nam skrzydeł przez całą drogę na lotnisko. Jednakże po przylocie na miejsce, robi się ciężki i niewygodny. Dlatego przed wyjazdem dobrze jest spakować się i pójść z całym bagażem na spacer. Można wyobrazić sobie, że jest się już w Berlinie lub na Matterhornie. Jak tylko poczujesz, że nasz dobytek robi się ciężkawy, zduś w sobie żądzę posiadania w obcym kraju jak największej ilości własnych rzeczy i ulituj się nad sobą – wyciągnijmy coś z zapakowanych już rzeczy.

Dobra ogólna zasada, jaką należy się kierować przy pakowaniu, brzmi: weź tylko to, co jest ci absolutnie niezbędne, a wtedy zapakujesz o połowę mniej ciuchów i – w miarę możliwości – dwa razy więcej pieniędzy.

Jeśli planuje się dużo chodzić piechotą, solidny plecak, z mnóstwem zewnętrznych kieszeniu jest niezastąpiony, Plecaki mają ramy wewnętrzne lub zewnętrzne. Te z ramą wewnętrzną dobrze zdają egzamin przy przewozie samolotem i często można z nich zrobić torbę do noszenia na ramieniu. Rama zewnętrzna z kolei bardziej równomiernie rozkłada ciężar. Jeśli bagaż nie jest niezwykle ciężki i planuje się go używać często jako walizkę, lepszy będzie plecak z ramą wewnętrzną – jest poręczniejszy. Plecak powinien mieć porządny, wyściełany pas biodrowy- pozwala on na przeniesienie dużej części ciężaru z pieców na nogi. Zakup plecaka dolnej strefy cen nie jest opłacalny – tutaj cena jest adekwatna do jakości towaru. Przed podróżą lotniczą trzeba umocować wszystkie luźne paski (choćby przykleić taśmą klejącą) – mogą złapać się w pas taśmociągu. Jeśli nie zamierza się dużo chodzić piechotą, lekka walizka lub duża torba na ramię będzie odpowiednia. Plastikowa torba bądź płócienny worek przyda się na brudną bieliznę, a mala torba, do której można schować aparat fotograficzny lub wartościowe przedmioty będzie świetna w podróży samolotem i podczas zwiedzania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *