Hotele w Niemczech

Hotele w Niemczech są dosyć drogie-najniższe ceny za jedynki wynoszą 17-20 $, za dwójki 22-24 $, i sumy te nie mogą być przedmiotem targu. Hotele plasujące się w dolnym przedziale cenowym nie rozpieszczają swoich gości. Pokoje z łazienką należą do rzadkości, i za ten luksus trzeba zapłacić dodatkowo. Można liczyć na to, że właściciele niewielkich pensjonatów udzielą nam informacji o atrakcjach miejscowości i okolicy. Pary nie będące małżeństwami zazwyczaj nie powinny mieć kłopotów z uzyskaniem wspólnego pokoju, chociaż osoby, które nie ukończyły 21. roku życia mogą sporadycznie napotkać na opór.

Jeśli chce się zarezerwować nocleg (w hotelu lub schronisku młodzieżowym), szybką odpowiedź można sobie zapewnić poprzez wysłanie dwóch „międzynarodowych kuponów odpowiedzi” International Postal Reply Coupon. W liście należy określić datę noclegu oraz na ile dób chcielibyśmy się zatrzymać. Nie wszystkie hotele dokonują rezerwacji, a bardzo nieliczne przyjmują czeki w dolarach USA.

Deutscher Hotel-und Gaststattenverban e.V. (Niemieckie-Stowarzyszenie Hotelarzy czyli DEHOGA), Kronprinzenstr. 46, Postfach 20 04 55, 53173 Bonn (» (0228) 82 00 80, fax (0228) 820 08 46).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *