Karnet kempingowy

Biura turystyki Polskiego Związku Motorowego oraz Polska Federacja Kempigu i Karawaningu wydają karnety kempingowe (obejmują wszystkich członków rodziny jadących tym samym samochodem), które są swego rodzaju legitymacją członkowską, umożliwiającą uzyskanie zniżek na kempingach w wysokości 10 do 20%. Zniżki te dotyczą tylko kempingów zrzeszonych w Międzynarodowej Federacji Kempingu i Karawaningu, o których informacje można znaleźć w wydawanym co roku informatorze. Podane są w nim szczegółowe informacje o kempingach począwszy od numerów telefonów, a skończywszy na ich wymiarach. Karnet kosztuje 107 000 zł i można go uzyskiwać także w oddziale związku kempingowego na miejscu, a niekiedy nawet na danym polu kempingowym. Karnet taki na kempingach traktowany może być jak dokument tożsamości gwarantuje również ubezpieczenie mienia tam pozostawionego. W niektórych hotelach czy schroniskach przedstawienie karnetu ułatwia zakwaterowanie, jednak nie uprawnia do zniżek.

Polski Związek Motorowy Warszawa, ul. Kazimierzowska 66 (499361). Biuro Turystyki PZM Warszawa, ul. Madalińskiego 2 (»497322, 496915). Polska Federacja Kempingu i Karawaningu Warszawa, ul. Grochowska 331 ( 106050).

Sprzęt Przyszli biwakowicze muszą zainwestować w dobry sprzęt do biwakowania. Zanim kupi się cokolwiek, warto poświęcić trochę czasu na przejrzenie katalogów oraz wykorzystanie wiedzy znającego się na rzeczy sprzedawcy. Jesienią, po sezonie turystycznym, towar może być sprzedawany po niższej cenie. Niezbędny sprzęt trzeba zakupić przed wyjazdem. Informacje o plecakach znajdziesz poniżej, w rozdziale Bagaż. Większość lepszych śpiworów, zarówno puchowych (lekkie jak piórko i cieple) jak i z wypełnieniem syntetycznym (tańsze, cięższe, trwalsze, a gdy się zmoczą są cieplejsze od mokrych puchowych) klasyfikuje się zgodnie z najniższą temperaturą, w jakiej mogą być używane. Im niżej słupek rtęci, tym wyższe ceny. Należy przewidzieć najniższe spodziewane temperatury, wziąć pewien margines i według tych obliczeń kupić odpowiedni śpiwór. W najcieplejszym śpiworze jest naprawdę ciepło, szukając zatem śpiwora na lato, nie ma sensu wydawać więcej, żeby kupić śpiwór zimowy. Najlepsze namioty to konstrukcje wolnostojące, z ramą i systemem podwieszania – szybko się je stawia i nie wymagają palikowania. Koniecznością jesl posiadanie i używanie tropiku przeciwdeszczowego (rosa może być bardzo obfita). Turyści z plecakami i cykliści będą potrzebowali szczególnie lekkich i niedużych modeli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *