Międzynarodowe prawo jazdy

Polakowi poruszającemu się po Niemczech powinno do prowadzenia samochodu wystarczyć krajowe prawo jazdy. Dla świętego spokoju można jednak postarać się

– 0 prawo międzynarodowe (MPJ). Dokument ten bardzo ułatwia kontakty z policjantami, zwłaszcza, gdy nie zna się ich języka. Prawo jazdy może też służyć jako dowód tożsamości. Biura Informacji Turystycznej w Niemczech „stanowczo zalecają” posiadanie tego dokumentu przy sobie. Większość wypożyczalni samochodów nie wymaga okazania międzynarodowego prawa jazdy !niektórzy kierowcy ryzykują jazdę bez niego. Wszystkie pojazdy muszą być ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej.

Międzynarodowe prawo jazdy należy wyrobić w kraju przed wyjazdem. Wystawiają je lokalne wydziały komunikacji. W razie korzystania z własnego lub dzierżawionego samochodu, trzeba posiadać zieloną kartę świadczącą o ubezpieczeniu OC. Ubezpieczenie to można wykupić także na granicy. Jeśli wypożyczasz samochód, możesz je uzyskać za pośrednictwem agencji, w której tego dokonujesz. Większość z nich wlicza takie ubezpieczenie w cenę wypożyczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *