Największe ośrodki gejowskie w Niemczech

Największe ośrodki gejowskie to Berlin, Hamburg, Frankfurt oraz Monachium, a także Kolonia. Kawiarnie i bary tylko dla kobiet oznaczone są szyldem Frauencafes i Frauenkneipen. O takie miejsca można też pytać w lokalnych księgarniach feministycznych (Frauenbuchladung). W 1994r. gejowie i lesbijki spodziewać się mogą specjalnych obchodów na cześć zniesienia ustawy, która nakładała kary za czyny homoseksualne.

Emeryci uprawnieni są do zniżek w opłatach za wstęp do wielu muzeów, galerii, na wystawy, itp. Niemieckie babcie i dziadkowie są nadzwyczaj aktywni i spotyka się ich w wielu miejscach. Znakomicie funkcjonująca komunikacja publiczna ułatwia swobodne porusznie się. Dotyczy to również turystów niepełnosprawnych do wielu środków komunikacji publicznej dostać się można na wózku inwalidzkim. Międzynarodowy znak graficzny przedstawiający wózek inwalidzki lub duża litera „B” oznaczają przystosowanie środków komunikacji do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Mniejszości narodowe . W Niemczech mieszka znaczna liczba obywateli będących członkami mniejszości narodowych, głównie Turków etnicznych. Poza tym jest pewna liczba uchodźców ze wschodniej i południowej Europy oraz Cyganów. We wschodnich Niemczech mieszkają także Wietnamczycy.

Neonazistowskie grupy skinów, szczególnie w większych miastach wschodnich Niemiec, znane są z ataków na cudzoziemców, zwłaszcza różniących się kolorem skóry. W takich regionach zdrowy rozsądek będzie najlepszym doradcą. Autorzy piszący Let’s Go starają się, aby nie umieszczać w przewodniku żadnych adresów lokali, instytucji i firm, które sankcjonują dyskryminację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *