NOCLEGI NA TERENIE KOLONII

Kolonia oferuje ogromną ilość miejsc noclegowych dla uczestników targów i turystów. Rzecz w tym, by sobie jedno z nich „zaklepać“. Hotele są przepełnione (a ceny często skaczą w górę) wiosną i jesienią, gdy sprzyjające interesom wiatry przywiewają tu biznesmenów i handlowców. Lato to szczyt sezonu w dwóch kolońskich schroniskach, szczelnie wypełnionych od czerwca do września. Hotele skupiają się w mniej ciekawej okolicy, w pobliżu dworca głównego, zwłaszcza przy Branderburgstr. Jedną z możliwości jest też Mitwohnzentrale, An der Bottmuhle 16 (» 32 70 84), która pośredniczy w wynajmie mieszkań na dłuższy czas. W karnawale znalezienie pokoju w ostatniej chwili jest prawie niemożliwe. W sytuacji krytycznej można spróbować szczęścia w którymś ze schronisk w Bonn.

Jeśli nocujesz w kolońskim hotelu, poproś o Köln Bonbon, bloczek 12 bonów, uprawniający do korzystania z wielu atrakcji za darmo bądź po niższych cenach. Na przykład za bon można otrzymać kopię wspaniałego drzeworytu przedstawiającego panoramę miasta z 1531 r, uzyskać zniżkę na rejs po Renie, kupić tańsze bilety wstępu do wielu miejscowych atrakcji, a także otrzymać bezpłatną trzydniową kartę wstępu do wszystkich głównych dziewięciu muzeów miasta (15 DM, Bonbon uprawniający do zniżkowego biletu na 2-godz. przejażdżkę autobusem po mieście 26 DM).

Jugendherberge Köln-Deutz (Hl), Siegesstr. 5a (»81 47 11, fax 88 44 25), zaraz za mostem Hohenzollernów. S-Bahn #6, #11 lub #12 (ze stacji HauptbahnhoJ), wysiąść na pierwszym przystanku (Köln-Deutz), przejść przez Oltoplatz i po 2 min jesteś na miejscu. Ciasne pokoje wynagradza bezkonkurencyjne położenie. Kilka świetlic, szafa grająca ozdobiona różowym neonem, bezpłatna pralnia i dwie maszyny do gry w kręgle. Schronisko dysponuje 374 łóżkami, które są jednak szybko zajmowane, dlatego najlepiej zgłaszać się między 6 a 9 rano. Bardziej ryzykowne jest korzystanie z usług recepcji, czynnej 12.00-22.00. Drzwi zamykane o 00.30. 23 DM, dla osób powyżej 26 lat 27 DM. Prześcieradło i śniadanie wliczone w cenę. Visa. AmEx, MC.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *