NOCLEGI W KOBLENCJI

Niewątpliwym walorem schroniska młodzieżowego w Koblencji jest jego piękne położenie. Jednakże schronisko to ma również pewien minus: trudne podejście. Dzwonić należy z wyprzedzeniem – inni też wiedzą o tym schronisku, i prawdopodobnie będzie tłok. Nie można liczyć na to, że na zmęczonego drogą spojrzą łaskawszym okiem – jeśli nie ma miejsc, gospodarze odsyłają wszystkich. Tanie pokoje zdarzają się w hotelach bliżej stacji, ale od razu zajmowane są przez przyjezdnych. Tego rodzaju pokoje warto więc wcześniej rezerwować telefonicznie.

Jugendherberge Koblenz (HI) (» 737 37, fax 70 27 07), w zamku. Adres do korespondencji: Festung Ehrenbreistein, W-5400 Koblenz. Dojazd: Droga 1: Autobusy: #7, #9 lub # 10 (z dworca głównego): Charlottenstr. (2,40DM), dalej w górę rzeki i w prawo na „główną drogę” prowadzącą do zamku (kierować się znakami). Droga 2: autobusy: #9 lub # 10: Obertal (2,40 DM) i dalej Obertal do Scssetbahn (kolejka linowa), która prowadzi na górę (V-X 9.00-16.45 4DM). Jest to trasa z pewnością najłatwiejsza, jeśli ma się przy sobie trochę gotówki. Droga 3: autobus #9: Neudorf/Bergstr. (2,40 DM) i pod górkę Bergstr. Jest to tzw, „tylna droga” do zamku. Droga 4: jeśli nie masz innego wyjścia (czyli większej ilości gotówki) i w związku z tym musisz iść z dworca piechotą najlepiej przejdź obok biura informacyjnego w Markenbilchenweg, skręć w lewo na Mainzer Str., w prawo na Rizzastr. i przejdź przez Pfaffendorfer Brücke. Następnie skręć w lewo w Bruckenstr. i trzymaj się lewej strony aż do miejsca, gdzie odchodzi ścieżka wzdłuż prawego brzegu Renu. Kiedy ścieżka będzie skręcać w prawo po raz drugi, przejdź pod torami kolejowymi do Hofstr., która prowadzi do Charlottenstr. (patrz Droga 1 1 godz.). Godziny otwarcia recepcji ulegają zmianom i informacji należy zasięgać telefonicznie. Schronisko zamykane jest na noc o 23.30. Ceny: 18,20DM, osoby powyżej 26 lal płacą 22,20DM. Bufet śniadaniowy wliczony w cenę. Hotel Jan-van-Werth, Van-Werth-Str. 9 {365 00). Prowadzony przez rodzinę przybytek z klasą. Najbardziej atrakcyjne ceny w Koblencji. Z dworca przejść należy przez Bahnhofsplatz do Emil-Schuller-Str. odchodzącej w lewo, a przy jej końcu skręcić w lewo w Van-Werth-Str. i iść jeszcze 5 min. Recepcja czynna w godzinach 19.00- 22.00. Pokoje można też rezerwować telefonicznie. Jedynki 30 DM, z prysznicem i toaletą 55 DM. Dwójki 75 DM, z prysznicem i toaletą 110DM. Śniadanie wliczone w cenę.

Hotel National, Roonstr. 47 (141 94) znajduje się 200 m w lewo od dworca. Pięknie urządzone pokoje i możliwość korzystania z telefonu w hallu. Często brak wolnych miejsc, dlatego lepiej dzwonić z wyprzedzeniem. Sąsiedztwo dworca może być uciążlfwe. Jedynki 48-68DM. Dwójki 85-98 DM. Śniadanie wliczone w cenę.

Campingplatz Rhein-Mosel, (»SO 24 89), po przeciwnej stronie Mozeli od Deutsches Eck. W ciągu dnia można przez rzekę przepłynąć promem. Recepcja czynna 8.00-12.00 i 14.00-20.00 o późniejszym przybyciu najlepiej uprzedzić telefonicznie. Ceny: 5 DM od osoby, 4DM za namiot. Czynne lV-poł.X.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *