ORIENTACJA I INFORMACJE PRAKTYCZNE – HEIDELBERG

Wiele niemieckich miast chlubi się bogatymi tradycjami, ale chyba nigdzie nie są one kultywowane tak często jak w Heidelbergu. Cały Heidelberg, od kruszących się już murów potężnego niegdyś zamku po zabytkowe, zwieńczone szczytami budynki, aż prosi się, by go obejrzeć. Wieść o urokach Heidelburgu niesie się szeroko, o czym świadczy chociażby fakt, że przez miasto przewija się dziennie 32 000, a rocznie około 3 miliony turystów. Heidelberg położony jest w odległości kilku kroków od jednej z większych w Europie baz armii amerykańskiej. Oprócz tego, że jest siedzibą najstarszego niemieckiego uniwersytetu (rok założenia 1386), proponuje całą gamę najbardziej różnorodnych atrakcji. Ma to niestety swoją cenę: sezon turystyczny trwa cały rok, niemal zawsze jest tłoczno, a w lipcu i sierpniu, kiedy znikają studenci, przez miasto przewijają się innego rodzaju przybysze z całego świata. W tym czasie lepiej wcale się tutaj nie pokazywać.

Heidelberg wyrósł po obu brzegach rzeki Neckar, ok. 20 km na wschód od miejsca, gdzie łączy się ona z Renem. Z dworca do Starego Miasta (Ałtstadt) można dojechać niemal każdym autobusem lub tramwajem zmierzającym w kierunku centrum (z Bismarckplatz autobusem # 33 (kierunek „Kópfel”): Bergbahn, lub autobusem #11: Universitatsplatz). Główna ulica to pełna turystów Haupstrafle, która biegnie dokładnie przez środek Altstadf. zaczyna się przy Bismarckplatz, przechodzi przez Marktplatz i Dommarkt, a kończy przy Karlstor.

Biuro turystyczne: Dokładnie naprzeciwko dworca kolejowego (»277 35). Rezerwacja noclegów za4DMplus5% o piały z góry. Piany 1 DM. Może będziesz sam wolał poszukać noclegu, bo niewykluczone, że biuro kierować będzie ludzi tam, gdzie ceny są znacznie wyższe. Czynne pn.-sb. 9.00-19.00, nd. 10.00-18.00 XI-XII pn.-sb. 9.00-19.00 I-II pn.-sb. 9.00-19.00.

Tanie podróże: HS Reisebüros, am Bismarckplatz (»271 51), obok domu towarowego Woolworth’a. Oferty dla studentów i oferty specjalne wystarczy jakakolwiek legitymacja studencka. Czynne pn.-pt. 9,00-12.30 i 14,00-18.00, sb. 9.00-12.00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *