ORIENTACJA I INFORMACJE PRAKTYCZNE – KOLONIA CZĘŚĆ 3

Kolejka linowa: Rbeinseilbahn, jedyna w Europie kolej linowa biegnąca nad rzeką, na północy miasta, łączy ZOO na brzegu zachodnim i Rheinpark na wschodnim. Czynna IV-X, od – 10.30 do zmroku. Bilet w jedną stronę 5 DM, bilet w obie strony 8 DM, połowę taniej dla dzieci.

Taxi: Funkzentrale ( 28 82). Mitfahrzentrale: Citynetz Mitfahrzentrale, Saarstr. 22 ( 194 ze 44), Pn.-sb. 9.00-19.00. Mniejsza Mitfahrzentrale, Ma.timini.tr. 2 (w 12 20 21), obok dworca głównego dysponuje ofertami przejazdów. Pn.-pt. 8.30-17.00, sb. 8.30-12.00.

Wypożyczalnia samochodów: Avis, Hertz, InterRent Europcar i Sixt-Budget – mają swe biura na lotnisku. Antostop: Let’s Go nie poleca autostopu jako bezpiecznej formy podróżowania. Autostopowicze udający się w kierunku na Akwizgran, zamierzający dostać się do Holandii czy Belgii, mogą podjechać trzy przystanki pociągiem do Groß Königsdorf, wyszedłszy z budynku stacji skierować się w prawo, następnie skręcić w pierwszą przecznicę w lewo, przejść przez most i skręcić w prawo, w boczną drogę prowadzącą do miejsca postoju przy autostradzie.

Agencja d/s Kobiet, miejski Frauenamat przy Markmansgasse 7, udziela odpowiedzi na wszelkie pytania, pn.-pt. 8.00-12.00. Biuro studenckie: AsTA, Kölner Studentenwerk przy Universitätsstr. 16, drugie piętro zrobi wszystko, by dopomóc w rozwiązaniu zwykłych niedogodności życia studenckiego.

Pralnia: Öko-Express, Neue Weyerstr. 1. Pranie 6 DM, suszenie 1 DM za 15 min. Proszek wliczony w cenę. Pn.-sb. 6.00-23.00. Z pralni można skorzystać też w schronisku Köln-Deutz. Apteka: Dom Apotheke, Komodienstr. 5, obok dworca. Poradnik Pharmacie-lnternazionale zawiera porady w jęz. angielskim. Spis aptek otwartych dłużej jest wywieszony na zewnątrz. Policja: w 110.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *