Schroniska w Niemczech część 2

Największa grupa schronisk skupia się w Hostelling International (HI), co jest nową nazwą przyjętą przez Międzynarodową Federację Schronisk Młodzieżowych (International Youth Hostel Federation – IYHF). 6 000 oficjalnych schronisk młodzieżowych na całym świecie stosuje nowe logo HI obok symbolu jednego z 70 krajowych towarzystw schronisk młodzieżowych. Informacje dotyczące członkostwa w HI umieszczono poniżej. Przewodnik Budget Accommodation Vol. I: Europe and the Mediterranean (do nabycia w lokalnych oddziałach Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych – PTSM) zamieszcza aktualne informacje dotyczące schronisk HI. HI niedawno wprowadziła Międzynarodowy System Rezerwacji. W celu dokonania rezerwacji miejsca w pełni sezonu, trzeba nabyć Międzynarodowy Voucher Rezerwacji – International Booking Voucher-w jakimkolwiek schronisku należącym do organizacji i wysłać do schroniska, w którym planuje się nocować (4-8 tygodni wcześniej, równowartość 2 S w lokalnej walucie). Z niektórymi schroniskami, umieszczonymi w przewodniku, można się skontaktować przy pomocy faksu. Jeśli masz skonkretyzowane plany, to bardzo rozsądna jest wcześniejsza rezerwacja noclegów. Więcej konkretnych informacji lub przewodnik Jugendherbergen in Deutschland uzyskać można w Deutsches Jugendhebergeswerk (DJH) Bismarkstr. 8, Postfach 1455, 32756 Detmold (» 05231/7401-0, fax (05231/7401-49, -66, lub -67). Znaleźć można w Niemczech również trochę schronisk prywatnych. Nie

wymagane jest w nich żadne członkostwo, i nie zawsze trzeba się zmagać z problemem wczesnego zamykania drzwi na noc oraz przerwą w czasie dnia. Schroniska HI w Bawarii nie przyjmują osób powyżej 26. roku życia. Więcej szczegółów odnośnie schronisk młodzieżowych patrz: Po przyjeździe: Noclegi.

W niektórych krajach możliwość korzystania ze schronisk młodzieżowych stowarzyszonych w Hostelling International (HI) przysługuje jedynie członkom w innych, od osób nie posiadających członkostwa pobiera się dodatkowe opłaty. Posiadając roczne członkostwo można korzystać z najtańszych w Niemczech noclegów w schroniskach młodzieżowych. Wbrew temu co sugeruje nazwa, prawo korzystania ze schronisk ma nie tylko młodzież – turyści powyżej 25. roku życia płacą niedużo więcej. Legitymację członkowską najlepiej zdobyć przed wyjazdem – nie wszystkie schroniska prowadzą ich sprzedaż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *