Turyści niepełnosprawni

Ogólnie rzecz biorąc, dla osób niepełnosprawnych (Behiderte lub Schwerbehinderte), Niemcy są jednym z najbardziej dostępnych krajów. Najwygodniejszą formą podróżowania jest zapewne kolej. W pociągach dla niepełnosprawnych podróżnych przeznaczone jest kilka miejsc siedzących albo cały przedział. Prawie każdy pociąg EuroCity (EC) jadący do i z Niemiec posiada udogodnienia dla wózków inwalidzkich. Niektóre muzea i inne obiekty również posiadają udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Na miejscach wykopalisk archeologicznych poddanych niedawno renowacji usiłowano wprowadzić udogodnienia, ale w praktyce nie zdają one egzaminu. Utrudniony jest dostęp do wielu schronisk młodzieżowych i peronów na dworcach kolejowych – czasem jednak istnieją perony przystosowane dla niepełnosprawnych.

W większości krajów wymagana jest sześciomiesięczna kwarantanna wszelkich zwierząt, także psów-przewodników. Żeby uzyskać pozwolenie na wwóz, właściciele zwierząt muszą przedstawić aktualne zaświadczenia o szczepieniach przeciwko wściekliźnie, nosówce i wirusowemu zapaleniu wątroby oraz oświadczenie weterynarza potwierdzające dobry stan zdrowia zwierzęcia.

Directions Unlimited, 720 North Bedford Rd., Bedford Hills, NY 10507 ( 800/533-5343 lub 914/241-1700). Specjalizują się w organizacji wakacji indywidualnych i grupowych, wycieczek i przejażdżek dla osób niepełnosprawnych. Wycieczki organizowane raczej dla osób indywidualnych niż dla grup.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *