ŻYCIE NOCNE W KOLONII

Życie nocne, tak jak wszystko inne, toczy się tu na dużą skalę, ale im bliżej katedry, tym boleśniej ta skala zaczyna dotyczyć zasobów portfela. Niebezpieczeństwa tego można uniknąć biorąc udział w popularnych piknikach piwnych nad brzegiem Renu, dla których niesamowitym tłem staje się podświetlona bryła katedry. Papa Joe’s Jazzlokal, Buttermarkt 37 ( 21 79 50), zapewnia codzienną porcję jazzu na całkiem przyzwoitym poziomie, ale w trochę napuszonym towarzystwie. Warto wybrać się na Jazzfriihsdiop- pen, poranne piwko przy dźwiękach Dixielandu, co sobotę o 11.00 (codz. 7.30-15.00, bez opłaty za wstęp). Papa Joe’s Biersalon. Alter Markt 52 ( 21 67 59) to troszkę uboższy krewniak Ja2zlokalu, a występują tam przeważnie pianiści (codz. 11.00-1.00).

Studenci opanowali Quarter Lateng, zwany również jako Bermuda Dreisel ( trójkąt bermudzki), obszar wyznaczony przez Zülpicherstr., Zülpicher Platz, Roonstr. i Luxemburgstr. Centrum nocnego życia gejów to obszar od Matthienstr. do Möhlenbach, Hohe Pforte, Marienplatz i dalej do Heumarkt w okolicach Deutzer Brücke. Bary i kawiarnie w Bergisches Viertel, na zach. od Friesenplatz, są odrobinę droższe i bardziej wykwintne, a co za tym idzie, piękniejsze.

Tradycja upijania się w pestkę kultywowana jest w różnego rodzaju Brauhäuser- niach, gdzie waży się i podaje oryginalne piwo Kölsch. Köbes nalewa szklankę za szklanką, dopóki nie wpadniesz pod stół lub nie przykryjesz swojego naczynia tekturową podstawką. „Ich bin nicht zum Spafi hier” („Nie jestem tu, żeby być błaznem“), ostrzega Köbes. Trzeba uważać, czy kreski na kartoniku odpowiadają ilości wypitych piw – czasami liczą na to, że klient straci rachubę. Museum, Zylpicherplatz 9, (»23 20 98).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *